Dużym atutem każdej miejscowości są jej zabytki, ukazują historię miejsca, w którym się znaleźliśmy, kreują nam obraz rzeczywistości sprzed lat, a także przede wszystkim cieszą oko. Jeszcze lepiej dla nas gdy podczas wakacji nad Bałtykiem, ciesząc się kąpielami i czystą plażą możemy swój czas poświęcić także zabytkom.

Idealnym miejscem, które łączy ze sobą te dwie atrakcje jest Sarbinowo – mały kurort nadmorski, w północno- zachodniej części kraju, doceniany za swoje walory wypoczynkowe już na początku XX wieku, gdy był w posiadaniu Niemiec. Dziś to popularny kierunek, cieszący się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów, którzy poszukują spokojnego miejsca na wypoczynek. Nic więc dziwnego, że miejscowość może pochwalić się dużym wyborem miejsc kwaterunkowych, które znajdziecie pod adresem: .

Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem, oprócz promenady nadmorskiej jest neogotycki kościół zbudowany w 1856 roku, który możemy podziwiać nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Znajdują się w nim bardzo ciekawe witraże umieszczone w ostrołukowych oknach. Niedaleko Sarbinowa znajduje się jeszcze więcej zabytkowych budowli takich jak gotycki kościół zbudowany w XVI wieku pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, XIX wieczna latarnia morska, na której szczyt prowadzi aż 190 stopni, więcej informacji znajdziecie pod adresem: pl.wikipedia.org/latarnia,morska,0.html.

Istotnym jest, aby mówiąc o tej okolicy nie zapominać o Pałacu Morskim, oddalonym o 900 metrów od morza, XIX wiecznym, otoczonym dużym parkiem całorocznym ośrodku wypoczynkowym, w którym znajduje się aż dziewięćdziesiąt miejsc noclegowych, baza gastronomiczna oraz sala konferencyjna. Kto z nas nie chciałby spędzić wakacji nad morzem, nocując w neoklasycznej budowli, która z odrobiną wyobraźni może nas cofnąć w czasie? Wakacje stają się już nie tylko błogim lenistwem na plaży, czy pluskaniem się w czystym morzu, ale poniekąd przeżyciem duchowym, które zapadnie nam w pamięci na zdecydowanie dłuższy czas.

Sypialnia w zabytku, czy może w nowych apartamentach, położonych zaledwie kilkanaście metrów od jedynej w swoim rodzaju plaży? Wylegiwanie na słońcu, czy spacer po mapie przeszłości? Jest jeszcze wiele dylematów, przed którymi możesz stanąć wybierając właśnie Sarbinowo jak cel swojej wakacyjnej podróży i zdarzyć się może, że tygodniowy czy nawet dwutygodniowy wyjazd okaże się zbyt krótki by zobaczyć i poznać wszystkie ciekawostki, które ten mały kurort ma nam do zaoferowania. Jeśli się tego obawiamy, specjalnie przygotujmy się przed wyjazdem, planując dokładnie co chcemy zobaczyć, bo naprawdę warto po zachodzie słońca odwiedzić te wszystkie miejsca, które zbudowane zostały tyle lat temu.

2 thoughts on “Zabytkowe oblicze Sarbinowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>