Wielu z nas ma problem z podjęciem decyzji, gdzie wybrać się na wczasy. Przez kilka miesięcy czekamy na urlop, a kiedy on w końcu nadchodzi orientujemy się, że byliśmy tak zajęci bieżącymi sprawami, iż zapomnieliśmy zatroszczyć się o zorganizowanie go sobie. Należy pamiętać, że wypoczynek jest równie istotny, co praca i dobrze jest go spędzić w odpowiednim miejscu. Bezdyskusyjnie miejscem spełniającym ten warunek jest nadmorska miejscowość Jastarnia, w której możemy skorzystać z wielu ciekawych atrakcji.

Jedną z nich jest Muzeum Pod Strzechą. Stanowi ono własność prywatną Juliusza Strucka. Mężczyzna jest pasjonatem sprzętów rybackich. Przez wiele lat je zbierał, dlatego właśnie dzisiaj ma możliwość pochwalić się imponującą ich kolekcją. Sprzęty może i wyszły z użycia, lecz to nie znaczy, że inni ludzie nie będą ich chętnie oglądać. Odwiedzający mogą także zobaczyć zakład szkutniczy. Był on niegdyś wykorzystywany przez pana Juliusza do remontowania dawnych łodzi rybackich. Obiekt z całą pewnością będzie stanowił nie lada gratkę dla zainteresowanych tematem rybołówstwa i tematami pokrewnymi. Można w nim obejrzeć kołowrotki do sznurka, wełny i sieci, siekiery, a nawet balkę, która służy do polowania na foki. Muzeum zostało wystylizowane na dawne chaty rybackie, co dodaje mu niezwykłego uroku, na pewno żaden turysta nie przejdzie obok Muzeum Pod Strzechą obojętnie. Rozbudowana baza wypoczynkowa Jastarni [noclegi➩ meteor] sprawia, że każdy znajdzie zakwaterowanie dla siebie, nocleg więc nie jest problemem.

Nie mniej imponująca jest Chata Rybaka, mieszcząca się przy ulicy Rynkowej 10, w Jastarni. O ile opisany powyżej obiekt jest stylizowany na dawną chatę rybacką, o tyle we wnętrzu tej budowli znajduje się oryginalne wyposażenie. Jest tam zaprezentowane niegdysiejsze mieszkanie rybackie, które w pewnym sensie przenosi nas do czasów, kiedy to głównym zainteresowaniem miejscowej ludności było właśnie rybołówstwo.

Jastarnia to miejsce warte odwiedzenia. Ma do zaoferowania wiele atrakcji, to nie tylko plaża i morze (chociaż niektórym właśnie tego potrzeba do szczęścia po całym roku ciężkiej pracy i nie można ich o to winić). Znajdują się tu rozmaite obiekty warte odwiedzenia, między innymi właśnie Muzeum Pod Strzechą, czy Chata Rybacka. Są to miejsca, które zaciekawią nie tylko zapalonych rybaków, ale też ludzi, którzy wydawaliby się w ogóle niezainteresowani tematem. Warto odwiedzić Jastarnię, są to wakacje dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>