Półwysep Helski to miejsce wyjątkowe na mapie Polski, ale i na świecie znajdziemy niewiele równie pięknych półwyspów. Licząca ok. 34 km długości i ledwie kilkaset metrów szerokości w niektórych miejscach mierzeja, stanowi wspaniałe miejsce letniego wypoczynku.

Praktycznie przez cały półwysep ciągnie się szeroka, piaszczysta plaża od strony otwartych wód Bałtyku, jak i z drugiej strony, od zatoki Puckiej. Poszczególne miejscowości są oddzielone od siebie sosnowym borem, a niezwykłe ukształtowanie terenu sprawia, że klimat jest tu łagodny, a powietrze nadzwyczaj bogate w jod. Płytkie, ciepłe wody zatoki Puckiej to doskonałe miejsce do uprawia sportów wodnych – windsurfingu, żeglowania, pływania skuterem wodnym. Jako, że z konieczności miejscowości półwyspu są niewielkie, łatwo zaszyć się tutaj, szukając spokoju. Nic dziwnego, że Półwysep Helski to drugie obok Trójmiasta ulubione miejsce różnych sław i artystów, ale też i przeciętnych turystów szukających najlepszego miejsca do wypoczynku nad morzem.

W każdej z miejscowości – Władysławowie u podstawy półwyspu, Chałupach, Kuźnicy, Jastarni, Juracie i Helu – znajdziemy różnego typu obiekt oferujące nocowanie w regionie (Półwysep Helski noclegi). Półwysep Helski to zróżnicowane miejsce, jest tu zarówno luksusowa Jurata, od początku wybudowana jako modne letnisko, urokliwa Jastarnia z wieloma pozostałościami jej dawnego, rybackiego charakteru, gdzie znajdziemy Chatę Rybacką, Muzeum Pod Strzechą i Latarnię Morską, rybacka Kuźnica, bogate w atrakcje Władysławowo, wypoczynkowe, nieco bardziej imprezowe Chałupy, a na końcu wreszcie Hel – stare portowe miasto oferuje wiele atrakcji – Latarnię, Fokarium, Muzeum Rybołówstwa, a także Muzeum Obrony Wybrzeża i Muzeum Kolei Helskich. Ponadto, w tym rejonie znajdą coś dla siebie zarówno ci interesujący się przyrodą – rzadkimi gatunkami i zjawiskami – jak i historią, gdyż zachowały się baterie dawnych umocnień obronnych.

Trudno wybrać, które z tych miejsc będzie najlepsze na urlop, jednak to żaden problem – baza noclegowa w którymkolwiek z nich pozwoli bez trudu zwiedzić cały półwysep. Warto dodać, że możemy dostać się aż do Helu koleją, jak i autobusami podmiejskimi i prywatnymi busami w Gdyni – do której także dojedziemy bez trudu pociągiem, nie trzeba więc martwić się o miejsce do parkowania, jeżeli mamy ze sobą jedynie walizki – sprzęt sportowy z pewnością wypożyczymy na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>