Szukając miejsca na wakacyjny wyjazd zwykle kierujemy się dwoma czynnikami: położeniem oraz ceną. W pierwszym wypadku chodzi oczywiście o to, czy pojedziemy nad morze, w góry, na Mazury albo wybierzemy się za granicę. W drugim o koszty wynikające z wynajęcia pokoju, opłacenia wyżywienia, dojazdów i ewentualnych biletów wstępu, jeśli planujemy jakieś dodatkowe atrakcje. Są jednak sposoby, aby trochę oszczędzić – na przykład na noclegach, które mogą okazać się wydatkiem o wiele mniejszym, niż początkowo założyliśmy.

Szukajcie okazji w internecie

Jest bardzo prosty i szybki sposób na to, aby znaleźć tanie i wygodne noclegi w Szczecinie i to bez konieczności wychodzenia z domu i rozpytywania się w biurach podróży czy wśród znajomych. Nie trzeba nawet nigdzie dzwonić, wystarczy dostęp do sieci i znalezienie jednej z wielu profesjonalnych stron "www" pośredniczących w rezerwowaniu noclegów. Tam trzeba już tylko wpisać swoje wymagania cenowe oraz jakościowe (dostęp do własnej łazienki, wi-fi, kablówki). Możemy ustalić liczbę pokoi do wynajęcia oraz liczbę osób, zaznaczyć czy podróżujemy z jakimś zwierzęciem, czy interesuje nas dostęp do parkingu, grilla, placu zabaw dla dzieci, a resztę zrobi za nas wyszukiwarka. To jednak nie koniec, ponieważ zaletą takich witryn jest nie tylko ułatwienie wyszukania nam najlepszego noclegu, ale również możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów.

Większość hoteli i pensjonatów udziela swoim klientom zniżek (nawet do 20%), jeśli dokonają rezerwacji za pośrednictwem takiej strony (np. Meteor). Dodatkowo im wcześniej zarezerwujemy i opłacimy nocleg, tym większe obniżki możemy otrzymać.

Albo nocujcie poza hotelami

Najskuteczniejszą formą oszczędzania na wczasach jest jednak wybieranie ofert poza pokojami w trzygwiazdkowych hotelach albo pensjonatach położonych bezpośrednio nad wodą. Szczecińska baza noclegowa jest niezwykle mocno rozbudowana i oferuje także tanie noclegi w ośrodkach leżących nieco dalej od plaży, ale za to o wiele tańszych, przy czym niekoniecznie w gorszym standardzie. Oszczędzać można również śpiąc w schroniskach młodzieżowych (opcja głównie dla uczniów i studentów), akademikach (latem są udostępniane turystom), na polach namiotowych i campingowych (istnieje również możliwość wypożyczenia namiotu) oraz na kwaterach prywatnych. Wszystkie te opcje są o wiele tańsze od wynajętego pokoju w hotelu, a dzięki temu pozwalają zatrzymać w portfelu całkiem sporą gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>