Gdynia, miasto wojewódzkie i popularna miejscowość turystyczna, która obok Gdańska i Sopotu jest częścią tzw. Trójmiasta. Jest obowiązkowym punktem zwiedzania podczas wyjazdu nad wybrzeże. Mimo, że Gdynia jest młodym miastem (założonym dopiero po I wojnie światowej jako polska alternatywa dla Wolnego Miasta Gdańska) na jej terenie znajdują się atrakcje i miejsca, które choć raz w życiu należy odwiedzić. Przede wszystkim miasto jest kojarzone i łączone z festiwalem filmowym. Jedna z najstarszych imprez jest obecnie wizytówką miasta, choć jeszcze 30 lat temu przegląd odbywał się w Gdańsku. Dziś jednak Festiwal Filmowy w Gdyni to największe wydarzenie filmowe w polskiej kinematografii. Festiwal jest organizowany co roku późnym latem, a termin ten zapewne nie jest przypadkowy, lecz wybrany z uwagi na noclegi. Gdynia, mimo że posiada rozbudowaną, jedną z największych baz noclegowych ze wszystkich nadmorskich miast i miejscowości nie byłaby w stanie w jednym czasie zaoferować odpowiedniej ilości kwater zarówno turystom, jak i gościom festiwalu.

Być może z uwagi na odbywający się we wrześniu przegląd i rangę przyjeżdżających gości w Gdyni jest bogate zaplecze noclegowe o naprawdę wysokim standardzie. Hotele o najwyższym 5 gwiazdkowym standardzie w Polsce rozlokowane są tylko w miastach wojewódzkich i znanych miejscowościach turystycznych. Do takich właśnie należy Gdynia. W mieście jest tylko jeden taki obiekt. Goście, którzy nie znajdą w nim miejsca, mogą skorzystać z dwóch innych obiektów o standardzie 4 gwiazdek lub wybrać ofertę innych pięciogwiazdkowych obiektów w Gdańsku lub Sopocie. Poza hotelami typu premium w Gdyni jest wiele obiektów, zarówno dla tych turystów o sporych możliwościach finansowych, jak i tych, których podróże limituje pewien budżet. W ofercie kwater znajdują się pensjonaty, apartamenty, kwatery prywatne, a także hostele. Przyjeżdżających do Gdyni czeka wiele atrakcji. Przede wszystkim jest doskonałym miejscem do spacerów. Molo Południowe, Skwer Kościuszki czy Bulwar Nadmorski to najpopularniejsze szlaki. Poza miastem można rozkoszować się kilometrami plaż. Będąc w Gdyni nie można przeoczyć cumującego w porcie żaglowca „Dar Pomorza” i niszczyciela ORP „Błyskawica”. Spokojniejszą wsią jest zdecydowanie Dźwirzyno, ale każdy powinien kierować się swoimi upodobaniami przy wyborze miejsca.

2 thoughts on “Gdynia festiwalem słynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>