Chyba każdy lubi spędzać urlop nad polskim morzem. W czasie wakacji roi się tam od turystów, chcących zażywać kąpieli słonecznych oraz morskich. Jedną z chętnie odwiedzanych miejscowości jest Dźwirzyno, położone kilkanaście kilometrów od Kołobrzegu. Turyści, którzy zdecydują się na spędzenie urlopu w tym miejscu mogą nie tylko zażywać kąpieli w morzu, ale też uprawiać różne wodne sporty. Ponadto spora część miejscowości jest uznawana za uzdrowiskową – warto zatem wdychać świeże dźwirzyńskie powietrze.

Każda osoba, która wybiera się na wakacje nad Bałtyk w czasie urlopu spędza sporo czasu na miejscowej plaży. Ta dźwirzyńska jest wyjątkowo atrakcyjna, a to ze względu na fakt, iż jest bardzo szeroka (miejscami ma nawet 40 m!). Oczywiście można nie tylko się opalać, ale także korzystać ze specjalnego miejsca wyznaczonego do kąpieli.

Osoby, które bardzo lubią wypoczywać nad wodą, koniecznie muszą wybrać się także nad jezioro Resko Przymorskie – to miejsce, w którym można spróbować swoich sił na desce windsurfingowej lub w kitesurfingu, dodatkowo przy brzegu działają wypożyczalnie rowerków wodnych. W akwenie żyją różne gatunki ryb, jest to zatem miejsce, w którym doskonale będą się czuć zapaleni wędkarze.

Osoby, które lubią aktywność fizyczną nie tylko w wodzie, powinny wybrać się na ścieżkę zdrowia, która mierzy ponad 1,5 km. Na trasie znajduje się kilkanaście punktów, w których postawione zostały różne przyrządy do wykonywania ćwiczeń.

W Dźwirzynie pomyślano także o najmłodszych turystach, odwiedzających to miejsce – rodzice mogą między innymi zaprosić pociechy do miejscowego wesołego miasteczka, w którym można spędzić czas na karuzelach. Innym miejscem, które na pewno zainteresuje każdego kilkulatka jest stadnina koni, w której można wypróbować swoje jeździeckie umiejętności. Na terenie Dźwirzyna znajdują się także place zabaw.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ważną częścią każdego urlopu jest wygodna baza noclegowa [szczegóły na stronie]. W Dźwirzynie można znaleźć zakwaterowanie w odległości kilkudziesięciu metrów od morza, ale także w nieco większej odległości od plaży. Można zdecydować się na wynajęcie pokoju w pensjonacie, ośrodku wczasowym lub prywatnej kwaterze – wszystkie oferty najłatwiej porównać poprzez link noclegi Dźwirzyno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>