Sielpia Wielka to typowa miejscowość wakacyjna z dostępem do jeziora oraz wielością obiektów noclegowych. Jej walory przyrodnicze jak i turystyczne dostrzegane są od wielu lat przez turystów nie tylko z Polski. Przepiękne lasy sosnowe, tworzące specyficzny mikroklimat jak nad morzem, a także rzeka Czarna Konecka oraz zalew to tylko kilka z nielicznych atrakcji tej miejscowości. Bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, gastronomiczna jak i rozrywkowa powoduje, iż coraz więcej wczasowiczów zaczyna się interesować Sielpią Wielką.

Głównym punktem spotkań jest zalew, gdzie skorzystać można z takich miejsc jak parki linowe, letnie kino, wypożyczanie sprzętów wodnych, wielość barów, restauracji oraz klimatycznych miejsc na ognisko i spacery. Dla urlopowiczów lubiących aktywnie spędzać czas przygotowano ciekawe i długie szlaki rowerowe gdzie podziwiać można niezwykłą przyrodę i krajobraz okolicznych wiosek. Od strony ujścia zalewu punktem obowiązkowym do zwiedzenia przez każdego turystę jest Muzeum Zagłębia Staropolskiego, gdzie znajduje się największe koło wodne w Europie. Obecnie Sielpia Wielka jest najczęściej i najchętniej wybieraną miejscowością wakacyjną w województwie świętokrzyskim. Przebywając w Sielpi warto odwiedzić następujące miejsca: Dęba Bartka, Oblęgorek, Dolinę Krasnej, Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku Kamiennej, Jaskinię „Raj”, Zamek Chęciny, Skansen w Tokarni, Św. Katarzynę, Św. Krzyż, Zamek w Ujeździe „Krzyżtopór”. Dodatkowo mając samochód i będąc już na ziemi świętokrzyskiej warto wybrać się na wycieczkę „Ciuchcią przez Ponidzie”, do „Osady Średniowiecznej, a także do Pałacu w Kurozwękach z niezwykłymi atrakcjami dla najmłodszych oraz do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie podziwiać można różnego rodzaju lalki, żołnierzyki czy samochodziki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>